پی آر پی پوست چیست و چه تاثیری دارد؟

پی آر پی پوست چیست و چه تاثیری دارد؟

پی آر پی پوست چیست و چه تاثیری دارد؟

پی آر پی پوست چیست و چطور انجام می شود؟
پی آر پی پوست در سراسر دنیا به عنوان یک روش عالی برای جوانسازی پوست و ترمیم بافت های پوستی شناخته می شود. این روش بر خلاف سایر روش ها که در آن از مواد شیمیایی استفاده می شود، بسیار سالم و تاثیرگذار است. در روش پی آر پی، ماده تزریقی از طریق خون خود بیمار به دست می آید. بنابراین این روش هیچ آسیبی به بیمار وارد نخواهد کرد. حال ممکن است فکر کنید که روش پی آر پی چطور انجام می شود؟ در ادامه مراحل انجام پی آر پی را به شما توضیح می دهیم.
1.    در مرحله اول از پی آر پی پوست باید از بیمار، نمونه خون گرفته شود. سپس نمونه ها درون لوله های آزمایشگاهی ریخته می شوند.
2.    در مرحله دوم، لوله های حاوی خون به دستگاه های سانتریفیوژ منتقل می شوند. پی آر پی، به معنای پلاسمای غنی شده از پلاکت است. دستگاه سانتریفیوژ به پزشک کمک می کند تا به این پلاسمای غنی شده از پلاکت دست پیدا کند.
3.    در مرحله سوم، تزریق پی آر پی صورت می گیرد. یعنی محلولی که از طریق دستگاه سانتریفیوژ به دست آمده با استفاده از سوزن های مخصوص به نواحی مختلف پوست بیمار تزریق می شود.

 

شرح مزایا و کاربردهای پی آر پی پوست
شاید برایتان جالب باشد بدانید که پی آر پی پوست مزایا و کاربردهای مختلفی دارد. امروزه این روش از استقبال بالایی برخوردار شده است. از آن جایی که پی آر پی یک روش کاملا طبیعی است و در آن از عوامل شیمیایی استفاده نمی شود، تعداد طرفداران این روش روز به روز در حال افزایش است. در ادامه کاربردهای مختلف این روش را به شما معرفی خواهیم کرد.
•    از بین بردن جای جوش و لک روی صورت
•    از بین بردن چروک های دور چشم
•    کاهش سیاهی زیر چشم
•    تسکین دردهای ناشی از آسیب دیدگی تاندون ها، مفاصل و عضلات
•    بهبود و تسکین فوری زخم پس از جراحی
•    تسکین دردهای ناشی از آرتروز


آیا استفاده از پی آر پی به همه افراد توصیه می شود؟
همان طور که گفتیم، پی آر پی پوست یک روش ایمن و تقریبا بدون خطر است که بسیاری از افراد می توانند از آن استفاده کنند. البته در مورد استفاده از این روش ممنوعیت هایی نیز برای برخی از افراد وجود دارد. برای مثال اگر مبتلا به بیماری هایی مثل ایدز، سرطان خون، سرطان پوست و هپاتیت نوع C هستید، باید از انجام روش پی آر پی خودداری کنید. از طرفی اگر زمینه بیماری های دیابتی دارید و هنوز نسبت به درمان آن اقدام نکرده اید نیز باید از انجام این روش صرف نظر کنید. در صورت مصرف داروهای رقیق کننده خون، بهتر است موضوع را با پزشک معالج خود در میان بگذارید. به طور کلی پیش از انجام روش، حتما با پزشک معالج خود مشورت کنید و سابقه بیماری های خود را برای او شرح دهید. 

 

تزریق پی آر پی

 

تعداد جلسات پی آر پی چقدر است و چه هزینه ای دارد؟
یکی از سوالات مهم دیگر که در مورد پی آر پی پوست مطرح می شود، مربوط به تعداد جلسات درمان و هزینه درمان در هر جلسه است. در مورد تعداد جلسات نمی توان عددی دقیق مشخص کرد. در واقع همه چیز بستگی به عمق مشکل پوستی شما دارد. البته معمولا 1 تا 3 جلسه برای درمان کافی است. هزینه هر جلسه نیز با توجه به میزان تزریق، نوع مشکل پوستی و... تعیین می شود. 


توضیحاتی در مورد ماندگاری پی آر پی پوست
ممکن است به این موضوع فکر کنید که مدت زمان ماندگاری پی آر پی پوست چقدر است؟ باید بگوییم حدود 2 تا 4 هفته بعد از تزریق، می توانید نتایج را روی پوست خود مشاهده کنید. طبق بررسی های صورت گرفته، نتایج به دست آمده از این روش می توانند تا 18 ماه ماندگاری داشته باشند. البته همه چیز به مراقبت های شما پس از تزریق بستگی دارد. پس از انجام پی آر پی باید نکاتی را رعایت کنید تا بتوانید ماندگاری آن را افزایش دهید. در ادامه به برخی از نکات اشاره می کنیم.
•    عدم استفاده از مواد آرایشی تا 24 ساعت پس از تزریق
•    جلوگیری از دست زدن به صورت تا 24 ساعت پس از تزریق
•    استفاده به موقع از داروهای تجویز شده توسط پزشک
•    عدم انجام فعالیت های سنگین تا 1 هفته پس از تزریق

 

تاثیر پی آر پی

نظرات

هیچ موردی یافت نشد

نظر خود را بنویسید

شما می توانید دیدگاه خود را در این بخش با ما در میان بگذارید.

footer footer