تزریق ژل به روش ام دی کد چیست؟

تزریق ژل به روش ام دی کد چیست؟

تزریق ژل به روش ام دی کد چیست؟

تزریق ژل به روش ام دی کد چیست و چطور انجام می شود؟

تزریق ژل به روش ام دی کد یک راه جدید و نوین برای جوانسازی پوست است. همان طور که می دانید، پوست انسان با گذر عمر دچار چروک و افتادگی در نواحی مختلف می شود. ایجاد چین و چروک در گوشه چشم، گوشه لب و... یکی از آثار پیری و افزایش سن است. به علاوه افتادگی پوست می تواند باعث ایجاد غبغب نیز شود. تمامی این آثار می توانند زیبایی صورت شما را تحت الشعاع قرار دهند. 

تزریق ژل به روش ام دی کد یک روش عالی است که در آن ژل به صورت جزئی به نواحی مختلف تزریق می شود. این تزریق سطحی باعث پر شدن نواحی مورد نظر و جوانسازی پوست خواهد شد. در این روش تمامی نواحی کد گذاری شده و به صورت عدد یا حروف نشان داده می شوند. در واقع پزشک با استفاده از این کدها می تواند بفهمد که به هر ناحیه باید چه میزان ژل تزریق کند.

 

مراقبت های قبل و بعد از انجام تزریق ژل به روش ام دی کد

قبل و بعد از تزریق ژل به روش ام دی کد باید به نکاتی توجه کنید. برای مثال، قبل از انجام این روش از خوردن داروهای مسکن خودداری کنید. داروهای مسکن باعث رقیق شدن خون می شوند و می توانند میزان کبودی را افزایش دهند. در صورت داشتن بیماری های خاص یا مصرف دارویی مخصوص بهتر است با پزشک خود مشورت کنید. 

پس از تزریق ژل به روش ام دی کد نیز باید نکاتی را مورد توجه قرار دهید. که در ادامه به آن ها اشاره می کنیم.

•    تا چند هفته از انجام لیزر در محل مورد نظر اجتناب کنید. 

•    تا چند روز پس از تزریق ژل به روش ام دی کد از مواد آرایشی یا کرم های جوانساز پوستی استفاده نکنید.

•    برای بیرون رفتن حتما از کرم های ضد آفتاب با SPF مناسب استفاده کنید.

•    تا مدتی پس از تزریق ژل به روش ام دی کد، به نواحی تزریقی دست نزنید و به آنها فشاری وارد نکنید.

•    تا یک ماه از مصرف دخانیات و نوشیدنی های الکلی دوری کنید.

 

روش انجام تزریق فیلر با روش ام دی کد

برای تزریق ژل به روش ام دی کد چه مراحلی انجام می شود؟ در این روش تمامی نقاط صورت با حروف و اعداد خاصی نشانه گذاری می شوند. حروف نشان دهنده واحدهای اصلی هستند و اعدا نیز واحدهای فرعی را نشان می دهند. در ادامه روش انجام را برای شما شرح می دهیم.

 

تزریق فیلر با روش ام دی کد

 

 1.    در مرحله اول از تزریق ژل به روش ام دی کد پزشک باید با داروی بی حس کننده، نقاط مورد نظر را بی حس کند. این مسئله باعث می شود تا در طول تزریق هیچ دردی احساس نکنید. 
  2.    در مرحله بعدی پزشک با استفاده از کدهای جدول، مقادیر مناسبی از فیلر را با سوزن های مخصوص به نقاط مورد نظر تزریق می کند.
  میزان ماندگاری و هزینه متد ام دی کد چقدر است؟
  حال شاید به این موضوع فکر کنید که میزان ماندگاری در تزریق ژل به روش ام دی کد چقدر است؟ باید بگوییم که میزان ماندگاری این روش به طور دقیق مشخص نیست. در واقع مدت زمان ماندگاری به نوع فیلر مورد استفاده و میزان آن بستگی دارد. البته به طور کلی حدود 4 تا 6 ماه ماندگاری برای این متد برآورد شده است.
  در مورد هزینه تزریق ژل به روش ام دی کد نیز نمی توان مقداری دقیق و ثابت مشخص کرد. هزینه این روش به عوامل مختلفی بستگی دارد. از مهم ترین عوامل می توان به نقاط تزریق، عمق چروک، نوع و میزان فیلر و... اشاره کرد. 
  آیا اجرای روش ام دی کد با عوارض خاصی همراه است؟
  به طور کلی نمی توان عوارض خاص و شدیدی برای تزریق ژل به روش ام دی کد متصور شد. البته پس از انجام روش ممکن است دچار کبودی یا تورم شوید که کاملا عادی است. دقت کنید، در صورت تزریق غیر اصولی ممکن است پس از تزریق دچار عفونت شوید. پس بهتر است برای انجام کار حتما به یک پزشک خوب و با سابقه مراجعه کنید. در صورت رعایت گفته های پزشک و مصرف داروهای خود در موعد مقرر، عوارض خاصی برای شما ایجاد نخواهد شد.

نظرات

هیچ موردی یافت نشد

نظر خود را بنویسید

شما می توانید دیدگاه خود را در این بخش با ما در میان بگذارید.

footer footer